Delta Electronics E48SC3R325NNFA
Part No.:
E48SC3R325NNFA
Manufacturer:
Delta Electronics
Category:
DC DC Converters
Package:
Eighth Brick
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.E48SC3R325NNFA.pdf
Description:
PWR Sup,Batt,Condit
Manufacturer:
Delta Electronics
Series:
Delphi E48SC (83W)
Package/Case:
Eighth Brick
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Isolated Module
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
36V
Voltage - Input (Max):
75V
Voltage - Output 1:
3.3V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
25A
Power (Watts):
83 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
Operating Temperature:
-40°C ~ 115°C
Efficiency:
91%
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Control Features:
Enable, Active Low
Approval Agency:
Standard Number:
1. How to order E48SC3R325NNFA on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the E48SC3R325NNFA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of E48SC3R325NNFA?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image E48SC3R325NNFA
Part Number E48SC3R325NNFA
Manufacturer Delta Electronics
Series Delphi E48SC (83W)
Package/Case Eighth Brick
Packaging Bulk
Product Status Active
Type Isolated Module
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Output 1 3.3V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 25A
Power (Watts) 83 W
Voltage - Isolation 1.5 kV
Applications ITE (Commercial)
Features Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Efficiency 91%