Semiconductor Circuits, Inc. CP30B1775018P
Part No.:
CP30B1775018P
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.CP30B1775018P.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 25W
Series:
CP30 (30W)
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
3.3V
Current - Output (Max):
7.5A
Power (Watts):
25 W
Voltage - Isolation:
2.25 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 123°C (With Derating)
Efficiency:
89%
Standard Number:
1. How to order CP30B1775018P on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the CP30B1775018P price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CP30B1775018P?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CP30B1775018P.
Image CP30B1775018P
Part Number CP30B1775018P
Manufacturer Semiconductor Circuits, Inc.
Series CP30 (30W)
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9V
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Output 1 3.3V
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 7.5A
Power (Watts) 25 W
Voltage - Isolation 2.25 kV
Applications ITE (Commercial)
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 123°C (With Derating)
Efficiency 89%