Semiconductor Circuits, Inc. CP30B1225036N
Part No.:
CP30B1225036N
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.CP30B1225036N.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 12V 30W
Series:
CP30 (30W)
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
75V
Voltage - Output 1:
12V
Current - Output (Max):
2.5A
Power (Watts):
30 W
Voltage - Isolation:
2.25 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 123°C (With Derating)
Efficiency:
90%
Standard Number:
1. How to order CP30B1225036N on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the CP30B1225036N price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CP30B1225036N?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CP30B1225036N.
Image CP30B1225036N
Part Number CP30B1225036N
Manufacturer Semiconductor Circuits, Inc.
Series CP30 (30W)
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Output 1 12V
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 2.5A
Power (Watts) 30 W
Voltage - Isolation 2.25 kV
Applications ITE (Commercial)
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 123°C (With Derating)
Efficiency 90%