Anatech Electronics Inc. AM1250B1455
Part No.:
AM1250B1455
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
Ceramic Filters
Package:
16-SMD Module
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.AM1250B1455.pdf
Description:
1250 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTE
Shipping
Inventory:100
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Series:
Package/Case:
16-SMD Module
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Frequency:
1.25GHz Center
Impedance:
50Ohm
Bandwidth:
10 MHz
Insertion Loss:
8dB
Filter Type:
Band Pass
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
1.039" L x 0.551" W (26.40mm x 14.00mm)
Height (Max):
0.195" (4.95mm)
1. How to order AM1250B1455 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the AM1250B1455 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AM1250B1455?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of AM1250B1455.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image AM1250B1455
Part Number AM1250B1455
Manufacturer Anatech Electronics Inc.
Series -
Package/Case 16-SMD Module
Packaging Tape & Box (TB)
Product Status Active
Frequency 1.25GHz Center
Impedance 50Ohm
Bandwidth 10 MHz
Insertion Loss 8dB
Filter Type Band Pass
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.039" L x 0.551" W (26.40mm x 14.00mm)
Height (Max) 0.195" (4.95mm)