Anatech Electronics Inc. AE783B10957
Part No.:
AE783B10957
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
Module
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.AE783B10957.pdf
Description:
RF FILTER BANDPASS 783MHZ MODULE
Shipping
Inventory:100
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Series:
Package/Case:
Module
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
783MHz Center
Bandwidth:
20MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
1dB
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
3.307" L x 2.055" W (84.00mm x 52.20mm)
Height (Max):
2.362" (60.00mm)
1. How to order AE783B10957 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the AE783B10957 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AE783B10957?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of AE783B10957.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image AE783B10957
Part Number AE783B10957
Manufacturer Anatech Electronics Inc.
Series -
Package/Case Module
Packaging Box
Product Status Active
Frequency 783MHz Center
Bandwidth 20MHz
Filter Type Band Pass
Ripple -
Insertion Loss 1dB
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.307" L x 2.055" W (84.00mm x 52.20mm)
Height (Max) 2.362" (60.00mm)