Anatech Electronics Inc. AE513L8907
Part No.:
AE513L8907
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.AE513L8907.pdf
Description:
RF FILTER LOW PASS 513MHZ MODULE
Shipping
Inventory:100
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Series:
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
513MHz (Cutoff)
Bandwidth:
Filter Type:
Low Pass
Ripple:
Insertion Loss:
3dB
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
4.000" L x 1.250" W (101.60mm x 31.75mm)
Height (Max):
0.750" (19.05mm)
1. How to order AE513L8907 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the AE513L8907 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AE513L8907?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of AE513L8907.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as AE513L8907 pin diagram, AE513L8907 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image AE513L8907
Part Number AE513L8907
Manufacturer Anatech Electronics Inc.
Series -
Package/Case Module, SMA Connectors
Packaging Box
Product Status Active
Frequency 513MHz (Cutoff)
Bandwidth -
Filter Type Low Pass
Ripple -
Insertion Loss 3dB
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.000" L x 1.250" W (101.60mm x 31.75mm)
Height (Max) 0.750" (19.05mm)