Anatech Electronics Inc. AE1764B9812
Part No.:
AE1764B9812
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.AE1764B9812.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 1.764GHZ MOD
Shipping
Inventory:100
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Series:
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
1.764GHz Center
Bandwidth:
2MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
4dB
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
4.500" L x 1.750" W (114.30mm x 44.45mm)
Height (Max):
1.000" (25.40mm)
1. How to order AE1764B9812 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the AE1764B9812 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AE1764B9812?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of AE1764B9812.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image AE1764B9812
Part Number AE1764B9812
Manufacturer Anatech Electronics Inc.
Series -
Package/Case Module, SMA Connectors
Packaging Box
Product Status Active
Frequency 1.764GHz Center
Bandwidth 2MHz
Filter Type Band Pass
Ripple -
Insertion Loss 4dB
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.500" L x 1.750" W (114.30mm x 44.45mm)
Height (Max) 1.000" (25.40mm)