Anatech Electronics Inc. AB2072B1327
Part No.:
AB2072B1327
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.AB2072B1327.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 2.072GHZ MOD
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Series:
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
2.072GHz Center
Bandwidth:
95MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
0.35dB
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
4.600" L x 4.600" W (116.84mm x 116.84mm)
Height (Max):
1.420" (36.07mm)
1. How to order AB2072B1327 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the AB2072B1327 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AB2072B1327?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of AB2072B1327.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image AB2072B1327
Part Number AB2072B1327
Manufacturer Anatech Electronics Inc.
Series -
Package/Case Module, SMA Connectors
Packaging Box
Product Status Active
Frequency 2.072GHz Center
Bandwidth 95MHz
Filter Type Band Pass
Ripple -
Insertion Loss 0.35dB
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.600" L x 4.600" W (116.84mm x 116.84mm)
Height (Max) 1.420" (36.07mm)