Anatech Electronics Inc. AB10700B1324
Part No.:
AB10700B1324
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.AB10700B1324.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 10.7GHZ MOD
Shipping
Inventory:100
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Series:
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
10.7GHz Center
Bandwidth:
2.6GHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
1.5dB
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
3.030" L x 0.590" W (76.96mm x 14.99mm)
Height (Max):
0.350" (8.89mm)
1. How to order AB10700B1324 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the AB10700B1324 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AB10700B1324?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of AB10700B1324.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image AB10700B1324
Part Number AB10700B1324
Manufacturer Anatech Electronics Inc.
Series -
Package/Case Module, SMA Connectors
Packaging Box
Product Status Active
Frequency 10.7GHz Center
Bandwidth 2.6GHz
Filter Type Band Pass
Ripple -
Insertion Loss 1.5dB
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.030" L x 0.590" W (76.96mm x 14.99mm)
Height (Max) 0.350" (8.89mm)