Siemens 3SU11500AB201CA0
Part No.:
3SU11500AB201CA0
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.3SU11500AB201CA0.pdf
Description:
PUSHBUTTON, MOM, RED, FLUSH
Packaging:
Bulk
Type:
Standard
Circuit:
SPST-NC
Switch Function:
On-Mom
Current Rating (Amps):
10A (AC/DC)
Voltage Rating - AC:
500 V
Voltage Rating - DC:
500 V
Actuator Type:
Round, Button
Actuator Marking:
No Marking
Color - Actuator/Cap:
Red
Panel Cutout Dimensions:
Circular - 22.30mm Dia
Operating Temperature:
-25°C ~ 70°C
1. How to order 3SU11500AB201CA0 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the 3SU11500AB201CA0 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 3SU11500AB201CA0?
Image 3SU11500AB201CA0
Part Number 3SU11500AB201CA0
Manufacturer Siemens
Series 3SU1
Packaging Bulk
Product Status Active
Mounting Type Panel Mount, Front
Type Standard
Circuit SPST-NC
Switch Function On-Mom
Current Rating (Amps) 10A (AC/DC)
Voltage Rating - AC 500 V
Voltage Rating - DC 500 V
Actuator Type Round, Button
Actuator Marking No Marking
Color - Actuator/Cap Red
Features -
Panel Cutout Dimensions Circular - 22.30mm Dia
Operating Temperature -25°C ~ 70°C