Traco Power THD 10-4813WIN
Part No.:
THD 10-4813WIN
Manufacturer:
Traco Power
Category:
DC DC Converters
Package:
24-DIP Module, 9 Leads
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.THD 10-4813WIN.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 15V 10W
Manufacturer:
Traco Power
Series:
THD 10WIN (10W)
Package/Case:
24-DIP Module, 9 Leads
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Type:
Isolated Module
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
75V
Voltage - Output 1:
15V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
666mA
Power (Watts):
10 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Remote On/Off, OCP, SCP
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
87%