Samtec Inc. SFSST-03-28-G-03.25-DR-NDS
Part No.:
SFSST-03-28-G-03.25-DR-NDS
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Cable Assemblies
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SFSST-03-28-G-03.25-DR-NDS.pdf
Description:
SINGLE ROW DISCRETE FEP WIRE
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Tiger Eye™ SFSST
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Connector Type:
Socket to Socket
Number of Positions:
3
Number of Rows:
1
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
0.271' (82.55mm, 3.25")