Samtec Inc. SFSDT-05-28-H-05.90-SR
Part No.:
SFSDT-05-28-H-05.90-SR
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Cable Assemblies
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SFSDT-05-28-H-05.90-SR.pdf
Description:
.050 (1.27) SOCKET DISCRETE CABL
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Tiger Eye™ SFSDT
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Connector Type:
Socket to Individual Wire Leads
Number of Positions:
10
Number of Rows:
2
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
0.492' (149.86mm, 5.90")