Samtec Inc. SFSD-10-28-G-06.50-SR
Part No.:
SFSD-10-28-G-06.50-SR
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Cable Assemblies
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.SFSD-10-28-G-06.50-SR.pdf
Description:
.050 SOCKET DISCRETE CABLE ASSEM
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Tiger Eye™ SFSD
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Connector Type:
Socket to Individual Wire Leads
Number of Positions:
20
Number of Rows:
2
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
0.542' (165.10mm, 6.50")