Recom Power RV-2415S/P/R6.4
Part No.:
RV-2415S/P/R6.4
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.RV-2415S/P/R6.4.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 15V 2W
Series:
ECONOLINE RV/R (2W)
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
21.6V
Voltage - Input (Max):
26.4V
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output (Max):
132mA
Power (Watts):
2 W
Voltage - Isolation:
6.4 kV
Features:
SCP
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
80%