Recom Power RV-153.3S/R8
Part No.:
RV-153.3S/R8
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.RV-153.3S/R8.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 2W
Series:
ECONOLINE RV/R (2W)
Voltage - Input (Min):
13.5V
Voltage - Input (Max):
16.5V
Voltage - Output 1:
3.3V
Current - Output (Max):
600mA
Power (Watts):
2 W
Voltage - Isolation:
8 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
70 ~ 78%