Recom Power RV-1209D/P/R6.4
Part No.:
RV-1209D/P/R6.4
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.RV-1209D/P/R6.4.pdf
Description:
DC DC CONVERTER +/-9V 2W
Series:
ECONOLINE RV/R (2W)
Number of Outputs:
2
Voltage - Input (Min):
10.8V
Voltage - Input (Max):
13.2V
Voltage - Output 1:
9V
Voltage - Output 2:
-9V
Current - Output (Max):
111mA, 111mA
Power (Watts):
2 W
Voltage - Isolation:
6.4 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
84%