Recom Power REM2A-483.3S
Part No.:
REM2A-483.3S
Package:
16-DIP Module, 7 Leads
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.REM2A-483.3S.pdf
Description:
2W DC/DC-CONVERTER 'MEDLINE' DIP
Series:
REM2A (2W)
Package/Case:
16-DIP Module, 7 Leads
Voltage - Input (Min):
36V
Voltage - Input (Max):
75V
Voltage - Output 1:
3.3V
Current - Output (Max):
600mA
Power (Watts):
2 W
Voltage - Isolation:
5 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
76%