Recom Power REC7.5-4809SRW/H1/A/M
Part No.:
REC7.5-4809SRW/H1/A/M
Package:
24-DIP Module, 8 Leads
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.REC7.5-4809SRW/H1/A/M.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 9V 8W
Series:
ECONOLINE REC7.5 (7.5W)
Package/Case:
24-DIP Module, 8 Leads
Packaging:
Tube
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
36V
Voltage - Input (Max):
72V
Voltage - Output 1:
9V
Current - Output (Max):
833mA
Power (Watts):
8 W
Voltage - Isolation:
1 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 71°C
Efficiency:
84%