Recom Power REC7.5-123.3SRW/H1/A/M
Part No.:
REC7.5-123.3SRW/H1/A/M
Package:
24-DIP Module, 8 Leads
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.REC7.5-123.3SRW/H1/A/M.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 8W
Series:
ECONOLINE REC7.5 (7.5W)
Package/Case:
24-DIP Module, 8 Leads
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
18V
Voltage - Output 1:
3.3V
Current - Output (Max):
1.8A
Power (Watts):
8 W
Voltage - Isolation:
1 kV
Features:
SCP
Operating Temperature:
-40°C ~ 71°C
Efficiency:
78%