Recom Power REC5-053.3SRW/H2/A/SMD/CTRL
Part No.:
REC5-053.3SRW/H2/A/SMD/CTRL
Package:
24-SMD Module, 18 Leads
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.REC5-053.3SRW/H2/A/SMD/CTRL.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 5W
Series:
ECONOLINE REC5 (5W)
Package/Case:
24-SMD Module, 18 Leads
Voltage - Input (Min):
4.5V
Voltage - Input (Max):
9V
Voltage - Output 1:
3.3V
Current - Output (Max):
1A
Power (Watts):
5 W
Voltage - Isolation:
2 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Remote On/Off, SCP
Operating Temperature:
-40°C ~ 75°C