Recom Power REC3-243.3SRWZ/H6/C/SMD-R
Part No.:
REC3-243.3SRWZ/H6/C/SMD-R
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.REC3-243.3SRWZ/H6/C/SMD-R.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 3W
Series:
ECONOLINE REC3-SRW (3W)
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
3.3V
Current - Output (Max):
900mA
Power (Watts):
3 W
Voltage - Isolation:
6 kV
Features:
SCP
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
79%