P-DUKE Technology RDL03-48S12W
Part No.:
RDL03-48S12W
Manufacturer:
P-DUKE Technology
Category:
DC DC Converters
Package:
12-SIP Module, 10 Leads
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.RDL03-48S12W.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 12V 3W
Manufacturer:
P-DUKE Technology
Series:
RDL03W (3W)
Package/Case:
12-SIP Module, 10 Leads
Packaging:
Product Status:
Active
Type:
Isolated Module
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
75V
Voltage - Output 1:
12V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
250mA
Power (Watts):
3 W
Voltage - Isolation:
3 kV
Applications:
ITE (Commercial), Railway
Features:
Adjustable Output, Remote On/Off
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C (With Derating)
Efficiency:
82%