CUI Inc. PYBJ15-Q24-S3-OM
Part No.:
PYBJ15-Q24-S3-OM
Package:
15-SMD Module
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PYBJ15-Q24-S3-OM.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 15W
Series:
PYBJ15 (15W)
Package/Case:
15-SMD Module
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
3.3V
Current - Output (Max):
4.5A
Power (Watts):
15 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
88%