CUI Inc. PYBJ15-Q24-S12-OM
Part No.:
PYBJ15-Q24-S12-OM
Manufacturer:
CUI Inc.
Category:
DC DC Converters
Package:
15-SMD Module
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.PYBJ15-Q24-S12-OM.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 12V 15W
Manufacturer:
CUI Inc.
Series:
PYBJ15 (15W)
Package/Case:
15-SMD Module
Packaging:
Tray
Product Status:
Not For New Designs
Type:
Isolated Module
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
12V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
1.25A
Power (Watts):
15 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Features:
Remote On/Off, OCP, OVP, SCP
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
89%