IDEC HW7D-L12F2020Q3G-WB1
Part No.:
HW7D-L12F2020Q3G-WB1
Description:
HW DUAL PB W/PL MMNTRY FLSH/EX
Circuit:
4PST-NO
Switch Function:
Off-Mom
Current Rating (Amps):
10A (AC/DC)
Voltage Rating - AC:
110 V
Voltage Rating - DC:
24 V
Actuator Type:
Rectangular, Button
Actuator Marking:
Color - Actuator/Cap:
Black, White
Illumination Voltage (Nominal):
12 VAC/DC
Panel Cutout Dimensions:
Circular - 22.30mm Dia
Operating Temperature:
-25°C ~ 50°C