IDEC HW1L-AF2F20QD-S-24V
Part No.:
HW1L-AF2F20QD-S-24V
Package:
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.HW1L-AF2F20QD-S-24V.pdf
Description:
22MM PUSHBUTTON ILLUMINATED
Operating Temperature:
1. How to order HW1L-AF2F20QD-S-24V on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the HW1L-AF2F20QD-S-24V price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HW1L-AF2F20QD-S-24V?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer IDEC IDEC IDEC IDEC IDEC
Series * * HW HW *
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Mounting Type - - Panel Mount, Front Panel Mount, Front -
Type - - Standard, Illuminated Standard, Illuminated -
Circuit - - SPST-NO SPST-NO -
Switch Function - - Off-Mom Off-Mom -
Current Rating (Amps) - - 10A (AC/DC) 10A (AC/DC) -
Voltage Rating - AC - - 110 V 110 V -
Voltage Rating - DC - - 24 V 24 V -
Actuator Type - - Round, Button Round, Button -
Actuator Marking - - - - -
Color - Actuator/Cap - - Red Red -
Illumination Type, Color - - LED, Red LED, Red -
Illumination Voltage (Nominal) - - 120 VAC/DC 240 VAC -
Termination Style - - Screw Terminal Screw Terminal -
Ingress Protection - - IP65 - Dust Tight, Water Resistant IP65 - Dust Tight, Water Resistant -
Features - - - - -
Panel Cutout Dimensions - - Circular - 22.30mm Dia Circular - 22.30mm Dia -
Operating Temperature - - -25°C ~ 50°C -25°C ~ 50°C -