Cincon Electronics Co. LTD EC6AW-110S15N
Part No.:
EC6AW-110S15N
Package:
24-DIP Module, 8 Leads
Series:
EC6AW-110 (10W)
Package/Case:
24-DIP Module, 8 Leads
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
43V
Voltage - Input (Max):
160V
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output (Max):
666mA
Power (Watts):
9.99 W
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
88.5%