Cincon Electronics Co. LTD EC2SB-24S15S
Part No.:
EC2SB-24S15S
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.EC2SB-24S15S.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 15V 10W
Series:
EC2SB (10W)
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output (Max):
666mA
Power (Watts):
10 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
87%