TDK Corporation DEA202450BT-2038A1
Part No.:
DEA202450BT-2038A1
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
RF Filters
Package:
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.DEA202450BT-2038A1.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 2.45GHZ 0805
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
DEA
Package/Case:
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Frequency:
2.45GHz Center
Bandwidth:
100MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
2.6dB
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height (Max):
0.041" (1.05mm)