TDK Corporation DEA162450BT-1260B3
Part No.:
DEA162450BT-1260B3
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
RF Filters
Package:
0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.DEA162450BT-1260B3.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 2.45GHZ 0603
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
DEA
Package/Case:
0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Not For New Designs
Frequency:
2.45GHz Center
Bandwidth:
100MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
1.7dB
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Height (Max):
0.028" (0.70mm)