Taoglas Limited DBP.5570.Q.A.50
Part No.:
DBP.5570.Q.A.50
Manufacturer:
Taoglas Limited
Category:
RF Filters
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.DBP.5570.Q.A.50.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 5.57GHZ 2SMD
Shipping
Inventory:900
Manufacturer:
Taoglas Limited
Series:
Airvu
Package/Case:
2-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Frequency:
5.57GHz Center
Bandwidth:
160MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
1.2dB
Insertion Loss:
3dB
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.339" L x 0.134" W (8.60mm x 3.40mm)
Height (Max):
0.124" (3.15mm)