EAO 45-1231.11K8.000.401
Part No.:
45-1231.11K8.000.401
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.45-1231.11K8.000.401.pdf
Description:
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 500V
Current Rating (Amps):
10A (AC/DC)
Voltage Rating - AC:
500 V
Voltage Rating - DC:
500 V
Color - Actuator/Cap:
Clear
Illumination Type, Color:
LED, White
Illumination Voltage (Nominal):
230 VAC
Operating Temperature:
-25°C ~ 70°C
1. How to order 45-1231.11K8.000.401 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the 45-1231.11K8.000.401 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 45-1231.11K8.000.401?
Current Rating (Amps) 10A (AC/DC) 10A (AC/DC) 10A (AC/DC) 10A (AC/DC) 10A (AC/DC)
Voltage Rating - AC 500 V 500 V 500 V 500 V 500 V
Voltage Rating - DC 500 V 500 V 500 V 500 V 500 V
Operating Temperature -25°C ~ 70°C -25°C ~ 70°C -25°C ~ 70°C -25°C ~ 70°C -25°C ~ 70°C